KÖYÜMÜZ MUHTARIMIZ HİZMETLERİMİZ FAALİYETLERİMİZ BASINDA BİZ İLETİŞİM

                                                                                                                                                                                      İLERİ ►►

1999 YILINDAN 2006 YILINA KADAR VERDİĞİMİZ HİZMETLER:

 

               İlk olarak Adaköy halkının büyük sorunu olan ulaşımı çözerek Adaköy' den Bursa merkeze her  15 dakikada  bir minibüs seferleri başlatılmıştır.

         

      Erdem daha sonra 2000 yılının hemen başlarında köyün amerikan baraka tipi olan, 3 derslikli ve birleştirilmiş sınıflar halinde öğretim veren okulunun sorunlarını halletmek üzere zamanın Bursa valisi sayın Ali Fuat GÜVEN ile bir protokol imzalayarak 40 milyar TL.kısmını köylü tarafından karşılanması halinde geri kalanın ihale usulüyle İl Özel İdare Tarafından karşılanarak 2002 yılının eylül ayı gibi kısa bir sürede 8 derslikli Adaköy Ateş Sarıbal İlköğretim Okulu olarak hizmete başlamıştır. Köy halkından topladıkları paranın büyük kısmını karşılayan Sarıbal ailesi Okulun isim hakkı verilmiştir.

   

        

       

Okulu hizmete açtıktan sonra eğitimle ilgili çalışmalarına devam eden Erdem okulundaki eksiklikleri takip edip bilgisayar laboratuvarını hizmete açmıştır. Eski okulunu onarıp  Gürsu Halk Eğitim tarafından her yıl biçki-nakış kursu verilmektedir.

 

 

 

 

 

Köy yollarını toz yumağı halinden kurtarıp sati kaplama asfalt yaptırmıştır,köyün ara sokaklarına parke taşı döşeyerek ve Adaköy-Kestel arası 3 km lik toprak yolu asfaltlatarak yine Adaköy-Hasanköy arasındaki toprak yolu asfaltlattırarak yok sorununu bu şekilde çözmüştür.

 

                 
                 Çöp toplama sorununu da Ortem Temizlik firması ile anlaşarak sokaklara koyduğu çöp konteynırlarla gidermiştir.

 

                  Köyündeki gençleride düşünerek spor sahası yaptırma çalışmarına başlayan Erdem mevcut yerin yetersiz olmasından dolayı yanıbaşındaki 2200 mt lik yeri satın alarak bu alan için uygun hale getirip İl Spor Müdürlüğüne teslim etmiştir. İhalesi yapılan spor sahasının kısa zamanda hizmete açacağını belirtmiştir.

 

                  1976 yılında yapılan içme suyu şebekesinin APC borularla getirilen kısmını 2005 yılında değiştirerek Gürsu içme suyu şebekesine bağlamıştır.

İLERİ ►►